top of page

Betain (ActiBeet®)

ActiBeet 96 şeker pancarından elde edilen %100 doğal bir betain’dir. Betain, bir trimetilglisin ve besin kolinin türevidir. Başka bir deyişle kolin, betain için bir “öncül”dür ve hayvan vücudunda sentezlenebilmesi için mevcut olması gerekir. Amino asit glisin ile kombinasyon halinde kolin tarafından oluşturulur. Folat ve B12 vitamini de dahil olmak üzere bazı B vitaminleri gibi betain de “metil donörü” olarak kabul edilir. Bu, vücuttaki karaciğer fonksiyonuna, detoksifikasyona ve hücresel işleve yardımcı olduğu anlamına gelir. En önemli rolü vücudun yağları işlemesine yardımcı olmaktır. Muhtemelen betain'in araştırılmış olan en kapsamlı faydası, kandaki amino asit homosisteinin metionine dönüşümünü desteklemesidir.
Actibeet 96, Agrana’nın güney Avusturya’daki tesislerinde üretilen doğal, yüksek kaliteli, toz formunda bir betain’dir. Besi hayvancılığında kullanılan ve besinsel faydaları kanıtlanmış bir yardımcıdır. En etkili ve direkt bir metil grup donörüdür, çünkü Kolin kullanımının aksine, metabolik dönüşüm aşamasına gerek yoktur. ActiBeet96, son derece bağdaşık ve uyumlu bir organik Ozmolit olduğu için mineral ve su dengesini sağlar ve hücrelerde oluşabilecek sıvı kayıplarını önler.
ActiBeet tüm hayvan türleri için kullanılabilecek bir yem premiksi olmakla birlikte, özellikle Kanatlı hayvancılığında et ve yumurta performansını artırmak için ve balık çiftliklerinde hayvan yemi katkı maddesi olarak kullanımı tavsiye edilir.
Tavsiye edilen kullanım dozajı:
Toplam yem’de 0,2 kg/ ton (% 0,02) - 2,0 kg/ t (%0,20). Bu genel olarak tavsiye edilen kullanım dozajıdır. Daha detaylı rasyon bilgileri için lütfen teknik personelimizle iletişime geçin.
ActiBeet 96’nın raf ömrü üretim tarihinden itibaren 24 ay olup, doğrudan gün ışığı almayan, neme maruz kalmayan, kuru, iyi havalandırılmış ve serin (< 25°C) yerlerde orijinal ambalajlarında kapalı şekilde ve uygun koşullar altında depolanması tavsiye edilir. Betain 200°C’a kadar ısıya dayanıklı olup, pelet yapımı ve ekstrüzyon işlemleri için dayanıklı ve uygundur.
Anchor 1
bottom of page